Jesteś tutaj: Strona główna > O firmie > Historia firmy

Historia naszej firmy zaczęła się dawno temu, w roku 1957 w Starachowicach.

To właśnie wtedy nasz dziadek, Stefan Krawczyk, otworzył pierwszy zakład produkcyjny wraz z towarzyszącym mu punktem sprzedaży. Mieścił się on przy ul. Wysokiej 20, w pobliżu rynku.
Tamte czasy dla nikogo nie były łaskawe, przedsiębiorcy byli zmuszeni borykać się z licznymi problemami w dostępie do maszyn, narzędzi czy surowców. Reżimowa władza komunistyczna także nie ułatwiała zadania. Problemy w dostępie do mąki czy cukru były niemalże codziennością. Samo skompletowanie wyposażenia Piekarni stanowiło nie lada wyzwanie.

To jednak nie zraziło dziadka Stefana. Co więcej, postawił przed sobą ambitny cel: codziennie dostarczać mieszkańcom swojego miasta chrupiące pieczywo. Wypiekane ówcześnie chleby i bułki przypadły do gustu Klientom na tyle, że nazwisko Krawczyk zaczęło liczyć się na lokalnym rynku.

Trzeba przyznać, że zadanie mogło wydawać się trudne do osiągnięcia, zważywszy na fakt, iż w pierwszych kilkunastu tygodniach w zakładzie pracowały jedynie 2 osoby. Z czasem jednak załoga zaczęła się systematycznie powiększać, co w odczuwalny sposób przełożyło się na zwiększenie produkcji i poszerzenie oferty.
Zakład przy ul. Wysokiej funkcjonował przez 39 lat, aż do 1996 roku. Z powodu niewystarczającej ilości wolnej przestrzeni, uniemożliwiającej dalszą rozbudowę zakładu został on przeniesiony na ul. Jodłową 21, gdzie funkcjonuje obecnie. Nowoczesny, przestronny budynek pozwolił na znaczne zwiększenie wydajności i poszerzenie asortymentu. Obecnie posiadamy w ofercie niemal 200 produktów piekarniczych i cukierniczych oraz niezliczoną ilość kombinacji tortów na zamówienie.

Mamy nadzieję, że dziadek byłby z nas dumny.